• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

Новопокровський КХП – флагман вітчизняної зернопереробки

Борошномельна галузь України в останні сезони переживає не найкращі часи. Борошномелам свого часу довелося зіштовхнутися із ціновим регулюванням, забороною на експорт продукції та ще низкою труднощів.

Виробникам борошна неодноразово доводилося боротися із продавцями зерна за одержання адекватної ринковим реаліям ціни та намагатися зберегти покупців, при тому, що ціни на борошно зростали.

Неодноразово учасники даного ринку говорили, що в той час коли виробникам необхідно лавірувати між цінами на сировину та готову продукцію, скорочуючи витрати і заощаджуючи на всіх можливих етапах виробництва продукції, великі гравці галузі навряд чи поспівають за невеликими компаніями, які можуть будувати більш гнучку політику співробітництва із клієнтами.

І вже точно вироком для виробника в досить неспокійні 2010 і 2011 рр. міг стати факт його приналежності державним структурам. Разом із тим, з кожного правила існує виняток.

Курс: вперед і лише вперед

Одним із таких винятків по праву може вважатися Новопокровський комбінат хлібопродуктів, який у непростих умовах 2011/12 МР зумів не лише зберегти свої позиції на ринку, але й піднятися в рейтингу виробників. Так, за даними статистики, минулого сезону Новопокровський КХП став третім у країні за обсягами виробництва борошномельної продукції в Україні, у той час як у 2010 р. він посідав 5 місце.

Вихід на лідируючі позиції з виробництва борошна можна назвати цілком закономірним явищем, беручи до уваги ті завдання, які ставить перед собою підприємство.

У стратегії розвитку підприємства одним із ключових пунктів є розширення ринків збуту готової продукції. Із цією метою в західному та центральному регіонах України створюються дилерські мережі підприємства.

Також одним із пріоритетних напрямків розвитку підприємства є збільшення частки експорту готової продукції. Варто сказати, що в 2011/12 МР Новопокровський КХП посів 5 місце за експортом борошна, повторивши свій результат попереднього сезону. І цього результату багато в чому досягнуто всупереч тим негативним факторам, з якими зіштовхувалися зернопереробники в 2010-2011 рр. (негласна заборона на експорт борошна, проблеми з вагонами та ін.). Разом із тим, труднощі існують у будь-якій справі, головне – все ж таки домагатися намічених цілей. А вони досить чітко зазначені керівництвом комбінату: експортний ринок є одним із пріоритетних для підприємства. Зокрема, продукція Новопокровського КХП постачається на ринки країн СНД, Близького Сходу, Африки. Створено представництва, і укладено дилерські договори з партнерами з Англії та ОАЭ.

Підприємство прагне до нових вершин, крок за кроком досягаючи поставлених цілей. Приміром, нещодавно у комбінату з'явився авторизований дилер у Великобританії – компанія West Europe іnvest ltd.

Успіх: ефективне управління, технології...

Ось уже практично 25 років Новопокровський КХП є лідером борошномельної галузі України. При цьому запорука успіху роботи підприємства досить проста: кваліфіковане управління підприємством, комплексний аналіз і коректування ефективності виробничої діяльності структурних підрозділів підприємства.

Окрема увага на підприємстві приділяється питанням безпеки якості та виробництва продукції. Так, борошномельна продукція виготовляється в суворій відповідності із вимогами міжнародного стандарту ІSO 9001:2008.

Висока якість продукції підприємства відзначалася дипломами на міжнародній виставці-ярмарку «Зелений тиждень» у Берліні, міжнародній спеціалізованій виставці «Україна зернова» та міжнародній виставці-ярмарку «Агро». Також комбінат має низку нагород у різних конкурсах якості.

Немаловажним у виробництві якісної продукції є технологічне оснащення підприємства (виробництво практично повністю автоматизоване), вибір високоякісної сировини та її ретельний аналіз у виробничо-технічній лабораторії підприємства. Варто відзначити, що лабораторія акредитована на право проведення вимірів, які фіксують безпеку і якість продукції.

До складу комбінату також входять зерносушильний комплекс, елеватор, борошномельний і комбікормовий заводи.

Сушіння зерна здійснюється на зерносушарці ДСП-32. Елеватор являє собою виробничо-технологічний комплекс ємністю 54 тис. тонн зерна, яке може прийматися як з автомобілів, так і із залізничних вагонів. Виробнича потужність борошномельного заводу становить 500 тонн на добу. Він оснащений устаткуванням фірми Buhler. Пшеничне борошно вищого і першого сорту, а також манна крупа – основні види продукції борошномельного заводу, на якому також установлено лінію фасування в пакети по 2 кг.

Основною продукцією комбікормового заводу є повнораціонні комбікорми для тварин, птиці та риб. Продуктивність підприємства – 1050 тонн на добу.

На заводі також діє лінія лущення плівкових культур.

...і люди

При цьому Новопокровський КХП – це не лише добре відпрацьований технологічний процес і гарна ресурсно-технічна база, це, у першу чергу, фахівці, які день у день трудяться на комбінаті.

Керівництво підприємства приділяє особливу увагу кадрам. А саме, створенню безпечних умов праці на кожному робочому місці, поліпшенню соціально-побутових умов зайнятих на комбінаті. А це 500 осіб.

Варто сказати, що особливе ставлення до фахівців – це свого роду традиція керівників підприємства, яке є містоутворюючим для смт Новопокровка. І, як показує час, такий підхід виправдовує себе. У період перебудови комбінатом керував Весич Віктор Васильович, який свого часу сказав таке: «Нам усім – від робітника до директора – необхідно виконувати свої обов'язки так, щоб не треба було нічого виправляти. Лише за максимальної віддачі розуму і таланта кожного з нас підприємство зможе зберегти своє лідируюче положення в галузі».

У період економічної нестабільності та жорсткої ринкової конкуренції керівництво підприємством прийняв Яковенко Андрій Валерійович, який також дотримується принципів турботи про кваліфікованих співробітників, що працюють на благо підприємства.

По суті, якщо розібратися, то не так багато потрібно для успішного розвитку підприємства, але, з іншого боку, і не мало. Важливо в усьому відшукати оптимальний підхід і ухвалити правильні рішення, і тоді немає недосяжних цілей.


Україна, Харківська обл., Чугуєвський р-н, смт Новопокровка, вул. ім. В.Весича, 1

Т/ф: (057) 733-32-04

(05746) 62-001

(05746) 32-345 (факс)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

www.novopokrovskіj.ua

 

Розробка сайту - Attico