• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

Брак вагонів призводить до зупинки найбільших борошномельних підприємствах України

Найбільші українські зернопереробні підприємства повідомляють про можливість повної зупинки роботи через те, що склади переповнені продукцією, яку нічим відвантажувати. Про це йдеться в офіційних зверненнях керівництва низки компаній до першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка.

«Тривалий час ПАТ «Укрзалізниця» відмовляється направляти нашому підприємству вагони-зерновози, внаслідок чого наше підприємство знаходиться в патовій ситуації – складські приміщення переповнені готовою продукцією. Якщо в найближчі дні ситуація залишиться незмінною, то наше підприємство буде змушене прийняти рішення про зупинку виробничих процесів», – йдеться в офіційному зверненні ДП «Новопокровський КХП» від 8 листопада.

Аналогічне звернення 12 листопада зробили і ТОВ «Столичний млин», яке вже зупинило роботу млина, через дефіцит складських приміщень, відведених для пшеничних висівок.

«Залишки борошна пшеничного в/с та 1/с в ТОВ «Столичний млин» недостатні для забезпечення хлібозаводів м.Київ та області. Під загрозою забезпечення хлібозаводів міста і області борошном, і як наслідок – перебої з поставками в продовольчі мережі хлібобулочних виробів», – уточнюється в документі.

З проханням втрутитися в ситуацію, що склалася з подачею вагонів до М.Мартинюка звернувся і колектив ТОВ КПФ «РОМА»: «ТОВ КПФ «РОМА» входить в ТОП-5 експортерів борошномельної продукції. Виробляє 3000 тонн гранульованих висівок на місяць (близько 50 зерновозів). Завантажити всю маршрутну партію при даному обсязі неможливо. При накопиченні гранульованих висівок є велика ймовірність псування вантажу, так як продукт не розрахований на тривале зберігання. Ступінчастий маршрут неприйнятний, у зв'язку з відсутністю на суміжних станціях підприємств, з якими можна зібрати потрібний обсяг для відправки в один порт. ПАТ «Укрзалізниця» не були враховані інтереси переробників, яким по технологічному процесу, для безперебійної роботи підприємства, потрібно систематично відвантажувати невелику кількість вагонів (близько 12 в тиждень), до яких належить ТОВ КПФ «РОМА», – пояснили на підприємстві і уточнили, що в разі не вирішення даної проблеми виробництво буде зупинено.

  

Розробка сайту - Attico