• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

У першій половині сезону Україна в 2 рази скоротила експорт борошна – експерт   

За шість місяців 2018/19 МР обсяг експорту українського борошна склав 128,5 тис. тонн проти 244,8 тис. тонн роком раніше. Про повідомив Сергій Сакіркін.

«Одним позитивним моментом є зменшення падіння з триразового до дворазового проти результатів минулого року. Однак відносне збільшення експорту в останні місяці 2018 р. було обумовлено аж ніяк не маркетинговим проривом українських борошномелів. Все набагато прозаїчніше – демпінг!», – акцентував експерт.

Так, за його словами, незважаючи на зростання цін на внутрішньому ринку борошна, експортні ціни не відобразили цю тенденцію, а скоріше продемонстрували протилежну. У той час як середня ціна на борошно вищого гатунку в грудні порівняно з жовтнем зросла на 3,5% і склала 8360 грн/т (248 USD/т без ПДВ) EXW, середня ціна на борошно вищого гатунку (в мішках по 50 кг), на умовах FCA знизилася на 3% і склала 237,3 USD/т.

«Ситуація, на мою думку, була зумовлена, в першу чергу, ціновим демпінгом ПАТ «ДПЗКУ», яке різко збільшило обсяг експортних відвантажень у звітний період. Згідно моніторингу цін, озвучуваних учасниками ринку, різниця вартості однакових партій борошна, проданих в аналогічний період часу, в одному напрямку, одному і тому ж покупцеві становила 10-14 USD/т порівняно з іншими експортерами. Наприклад, в той час як деякі постачальники озвучували ціни на борошно з поставкою в грудні в межах 230-244 USD/т FCA, ДПЗКУ пропонувала аналогічні партії по 220-230 USD/т FCA», – пояснив С. Сакіркін.

В Україні у 2018 році ціни на хліб та хлібопродукти виросли в середньому на 10,5%

Виробництво борошна в Україні в липні-жовтні скоротилося на 15% - ІА «АПК-Інформ»

Під дих від своїх, або Чому українські борошномели можуть втратити зовнішні ринки

 

 

Розробка сайту - Attico