• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

В Україні виробники хліба пропонують заборонити експорт борошна, щоб уникнути подорожчання хліба

В Україні виробники хліба готують звернення до уряду із проханням заборонити експорт борошна, щоб уникнути подорожчання хліба.

Про це повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

«На мою думку, влада має припинити експорт борошна, а не зерна. Борошна, тому що ціна в порту на борошно вищого ґатунку становить 7100 грн/т, тобто в Києві вона буде 7100 грн/т мінус транспортні витрати», - зазначив голова правління ПАТ «Київхліб» Володимир Череда.

За його словами, виробники хліба вже підвищили ціни на несоціальні сорти у зв'язку зі зростанням витрат на його виробництво. Він додав, що учасники ринку через асоціацію «Укрхлібпром» готують звернення до уряду із проханням заборонити експорт борошна з метою зниження цін на нього на внутрішньому ринку.

В.Череда додав, що не виключає подальшого підвищення цін на хліб в Україні через зростання витрат на його виробництво.

Він повідомив, що «Київхліб» оголосив тендер на закупівлю борошна, але поки пропозицій за тендером немає.

Також, за його словами, компанія «Київхліб» закінчила 2014 р. зі збитком 18 млн. грн., що пов'язано з економічною та політичною ситуацією в країні.

«40% борошна «Київхліб» отримує з Аграрного фонду, 60% складає борошно від інших виробників», - зазначив В.Череда.

Нагадаємо, що ПАТ «Київхліб» з 18 лютого ввело нові відпускні ціни на деякі види своєї продукції, підвищивши їх у середньому на 10-12%.

ПАТ «Київхліб» створено в 1996 р. шляхом перетворення державного підприємства «Київхлібпром». Найбільший виробник хліба та хлібобулочних виробів у Києві.

 

Розробка сайту - Attico