• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

Верховна Рада зобов'яже українських виробників вітамінізувати борошно

 

Група народних депутатів від партії "За майбутнє" подала на розгляд Верховної Ради проект закону №5657 "Про фортифікації борошна". Головною метою є боротьба з дефіцитом вітамінів і корисних мікроелементів у громадян, а також поліпшення демографічної ситуації в країні.

 

Такий документ зареєстрований на сайті Верховної Ради у вівторок, 15 червня. Ініціаторами законопроекту вказуються нардепи Тарас Батенко, Ірина Констанкевич та інші.

У пояснювальній записці повідомляється, що в обов'язковому порядку пшеничне борошно вищого і першого сортів повинно збагачуватися фолієвою кислотою. Для підприємств, які виробляють понад 150 тон борошна на добу, згідно проекту закону, вимога обов'язкового збагачення мікроелементом вводиться з 1 січня 2022 року, 50-150 тон на добу - з 1 липня 2022, менше 50 тон на добу - з 1 січня 2023 -го.

Автори законопроекту посилаються на досвід інших держав, де фортифікація борошна мікронутрієнтами стала звичною практикою (це близько 80 країн). Серед таких названі США, Німеччина, Великобританія, Канада, Франція, Чилі, Угорщина та інші. У цих країнах дефіцит фолієвої кислоти у населення намагаються подолати, збагачуючи борошно та інші продукти харчування аналогом вітаміну В9.

Також у пояснювальній записці зазначається, що міжнародні гуманітарні організації висловлюються винятково на користь фортифікації борошна: ООН, ЮНІСЕФ, Глобальний альянс із поліпшення харчування, Продовольча і Сільськогосподарська Організація Об'єднаних Націй (ФАО) та інші.

Нагадаємо, що перша спроба підтримати виробництво фортифікованого борошна на державному рівні була зроблена ще в 2012 році Державним агентством резерву України. Тоді збиралися збагачувати борошно тіаміном, залізом і мінералами на основі розробок українських вчених і поставляти продукцію на експорт.

У 2018 році група нардепів VIII скликання із різних фракцій намагалася висунути на розгляд проект закону №9117 "Про фортифікації борошна", який за змістом нагадує нинішній. На його користь висловилися провідні дієтологи країни. Однак в 2019-му документ був відкликаний без розгляду.

Раніше в новинах також писали, що в продажу на внутрішньому українському ринку вже з'явилося фасоване вітамінізоване борошно вітчизняного виробництва торгової марки "Аміна". За словами виробників, це перший в країні продукт такого роду, крім фолієвої кислоти він містить також цинк, залізо, вітаміни А, D3, B1, B2, B6, PP, B12.

 

 

Розробка сайту - Attico