Досить дивний заголовок, на перший погляд, але цілком зрозумілий: весь світ очікує на чудові зміни в році, що наступив, після підступних потрясінь минулого.
Досить дивний заголовок, на перший погляд, але цілком зрозумілий: весь світ очікує на чудові зміни в році, що наступив, після підступних потрясінь минулого.
Початок 2020/21 МР для українського ринку борошна ознаменувався падінням як виробництва, так і експорту.
Согласно данным ГССУ, производство муки в Украине продолжает снижаться, как и численность населения, определяемая экспертами в 38 млн чел. Однако, по моему мнению, официальная статистика не даёт реальной картины.
Ежегодно в мире проходят десятки отраслевых мероприятий, посвященных рынку продуктов переработки зерновых. Но есть ряд из них, которые можно назвать ТОП-событиями, определяющими глобальное направление развития отрасли.
За результатами першої половини 2018/19 МР обсяги виробництва борошна в Україні знизилися відносно минулих сезонів, що вже не є несподіваним.
За 8 месяцев текущего МГ в Украине произведено около 1,36 млн. тонн пшеничной муки, в том числе почти 10,6% всего объема (более 144 тыс. тонн) – Аграрным фондом. За аналогичный период 2014/15 МГ было произведено около 1,41 млн. тонн.
За січень-листопад 2015 року в Україні вироблено близько 1,83 млн. тонн пшеничного борошна, що на 10% менше за аналогічний період минулого року. З них у листопаді – 187 тис. тонн, що практично дорівнює обсягу листопада 2014 року.
Із сезону в сезон для сектору жита та житнього борошна в Україні характерною є волатильність. Кон'юнктура ринку готової продукції традиційно перебуває в прямій залежності від цін на сировину. При цьому ціноутворення в сегменті зернової зазнає впливу як співвідношення попиту/пропозиції, так і економічної ситуації в країні. Так, протягом останніх 5 років посівні площі під житом значно скоротилися через переорієнтацію аграріїв на більш рентабельні культури. Детально про роботу зазначених ринків на старті 2015/16 МР у нашому матеріалі.
Очевидно, що цінова ситуація на українському ринку пшеничного борошна перебуває в прямій залежності як від кон'юнктури ринку продовольчої пшениці, так і активності попиту покупців. Аналізуючи роботу сектору продуктів переробки в перші місяці 2015/16 МР, експерти ІА «АПК-Інформ» дійшли висновку, що фактори впливу істотно не змінилися, але з'явилися деякі особливості. Про розвиток цінової ситуації, перспективи й очікування операторів ринку в нашому матеріалі.
Косюку, Петрову, Бєликову, Іванчику, Касьянову і Журавльову вдалося поліпшити фінансові результати, а Бахматюк – на грані дефолту.