• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

Аграрні та харчові асоціації України звернулись до Представництво ЄС в Україні стосовно заборони імпорту агропродоволсьтва до окремих країн ЄС

Представники 27 провідних громадських організацій АПК направили відкрите звернення до Представництва ЄС в Україні, Посольства Республіки Польща в Україні, Посольства Угорщини в Україні та Посольства Словацької Республіки в Україні з проханням посприяти зняттю жорстких обмежень щодо торгівлі між східними країнами ЄС та Україною, а також закликали до відкритого діалогу із залученням представників Європейських інституцій для пошуку компромісних рішень, що не суперечитимуть правилам та нормам ЄС.

Ще весною 2022 року світ усвідомив важливість українського аграрного сектору: щорічно наша держава експортувала мільйони тон агропродовольчої продукції, яка годувала більше 400 млн людей по всьому світу. Вже в травні 2022 нестача українського зерна призвела до пікового зростання цін на збіжжя на світовому ринку за останні 25 років, а індекс цін ФАО на зерно побив рекордне значення (173,5) за всю історію спостережень, створивши умови для стрімкого падіння ціни на внутрішньому ринку України. Можливість голоду в бідних країнах Африки та Азії, а отже, і нової хвилі міграції до країн Європи, призвела до започаткування Шляхів солідарності зі сторони ЄС та Чорноморської зернової ініціативи за підтримки партнерів з ООН та Туреччини. Так, в березні 2023 близько 50% експорту забезпечували саме Шляхи солідарності ЄС.

Український АПК вдячний міжнародним партнерам за підтримку в запровадженні ініціатив, адже внаслідок війни росії проти України, ці шляхи експорту – єдині можливості для українських аграріїв збувати свою продукцію закордон, підтримувати власну життєдіяльність та продовжувати гарантувати світову харчову безпеку. Без повноцінної роботи цих шляхів експорту відбувається не тільки подальше руйнування світових ланцюгів доданої вартості та постачання продукції, що спричиняє фінансові збитки як українським, так і іноземних виробникам. Це також загострює проблему нестачі їжі та повертає потенційний ризик голоду в бідних країнах.

Саме тому, українські аграрії висловлюють свою стурбованість рішенням Урядів Польщі, Угорщини та Словаччини про заборону на імпорт агропродовольчої продукції з України. Таке рішення також провокує певні аналогічні дії інших країн ЄС сусідів України. Наразі тривають певні дискусії в Румунії та Болгарії. Запровадження обмежувальних торгових заходів зі сторони країн ЄС суперечить багатьом міжнародним договорам, в тому числі правилам торгівлі СОТ, нормам ЄС про спільний ринок, Угоді про Асоціацію між Україною та ЄС (та її торговельної частини ПВЗВТ), а також підриває постулати запроваджених ЄС Шляхів Солідарності.

Повний текст зверенння можна завантажити нижче. 

 

Розробка сайту - Attico