• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

АМКУ рекомендував виробникам і торговим мережам утриматися від необґрунтованого підвищення цін

Антимонопольний комітет України в рамках вивчення ринків соціально важливих товарів проаналізував цінову ситуацію на ринку хліба та хлібобулочних виробів.

Підтвердив зростання цін на цьому ринку в середньому на 3,5% і рекомендував суб'єктам господарювання утриматися від необґрунтованого підвищення цін. Про це 5 березня повідомило агентство УНІАН.

«Станом на 27 лютого 2015 р. у порівнянні з 20 лютого ц.р. відбулося підвищення роздрібних цін на хліб із борошна 1 сорту в середньому по Україні на 3,5%. Ціни коливаються від 6,54 грн. у Миколаївській області до 9,66 грн. у Закарпатській області. За інформацією виробників, основними причинами підвищення оптово-відпускних цін на хліб і хлібобулочні вироби є зростання цін на борошно, витрати на яке становлять близько 40% у структурі собівартості продукції, та електроенергію. Цього року відбулося підвищення цін на борошно приблизно на 22%, енергоносії – на 5%, цін на бензин – на 26,9%, на дизельне пальне – на 24,3% », - йдеться в повідомленні комітету.

У зв'язку з цим, як підкреслили в комітеті, на даний час відомство проводить збір, аналіз та узагальнення необхідної інформації про обґрунтованість ціноутворення на ринку хліба та хлібобулочних виробів, а також суміжних із ними ринків зерна та борошна.

«У разі виявлення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції комітет вживатиме відповідні заходи, передбачені чинним законодавством», - наголошується в повідомленні.

 

Розробка сайту - Attico