Держпродспоживслужба України погодила наказ Міністерства охорони здоров'я, що передбачає встановлення максимально допустимого рівня (МДР) вмісту хлорпірифосу в сільськогосподарській та харчовій продукції.
Про це 23 квітня на своїй сторінці в мережі Facebook написала голова відомства Владислава Магалецька.
"Сьогодні поставила свій підпис під погодженням проекту наказу МОЗ, яким максимально допустимий рівень вмісту даного пестициду в сільськогосподарській продукції та харчових продуктах приводиться у відповідність з нормами ЄС. По суті, цими обмеженнями Україна фактично відмовляється від повномасштабного використання хлорпірифосу", - написала вона.
"Залишилося ще трохи і Україну можна буде привітати з впровадженням вкрай важливих європейських норм", - підкреслила голова
Держпродспоживслужби.Нагадаємо, що зазначеним наказом передбачено затвердження МДР вмісту хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу у сільськогосподарській продукції та харчових продуктах у кількості 0,01 мг/кг (мг/л). Датою набрання наказом чинності планується встановити 1 січня 2022 р.