• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

ГС "Борошномели України" прийняла участь у засіданні щодо підтримки ідеї повного скасування дії постанови 1548

У четвер, 7.07.2016, у приміщенні ТПП України відбулася панельна дискусія на тему: «Реформування системи державного регулювання цін на харчові продукти».

Були присутні представники органів влади, а саме: Ксенія Ляпіна, голова Державної регуляторної служби України; Володимир Лапа, голова Держпродспоживслужби; Андрій Астахов, представник Антимонопольного комітету України; Володимир Семеніхін, директор департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку; Максим Нефьодов, заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України.

В ході дискусії Володимир Семеніхін представив концепцію скасування державного регулювання та відзначив позицію міністерства щодо скасування регулювання виробників і збереження регулювання торгової націнки в мережах, оскільки є побоювання, що повне скасування Кабінет міністрів може не підтримати. В свою чергу, Максим Нефьодов відзначив, що міністерство підтримує позицію повного скасування державного регулювання харчових продуктів, проте воно розглядає також сценарій того, що таке рішення може не пройти, і готує можливість звуження державного регулювання на такі продукти, що зазначені в постанові 1548, забравши з їхнього переліку такі, які не можна віднести до соціальних.

Представники бізнесу наголосили на безумовній необхідності скасування державного цінового регулювання. В рамках цього  необхідно навести всі аргументи. Над цим працює робоча група при Державній регуляторній службі, яка проводить аналіз регуляторного впливу постанови 1548, а саме, скільки втрат зазнає бізнес на її виконання. Також Ксенія Ляпіна відзначила необхідність скасування закону, яким запроваджується державне регулювання цін.

Було постановлено зібрати від асоціацій звернення щодо підтримки ідеї повного скасування дії постанови 1548 та прикріпити їх до сьогоднішньої резолюції.

Разом із тим, Дмитро Романович акцентував на гострій необхідності висвітлення цього питання в правильному руслі в публічному просторі для боротьби із популістами, які становлять серйозну загрозу вирішенню даного питання, і закликав до виходу у публічний простір з обґрунтуванням позитивності скасування державного регулювання.

 

 

Розробка сайту - Attico