• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

МЕРТ України пропонує скасувати держрегулювання цін на продукти харчування

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує скасувати державне регулювання цін на товари шляхом встановлення граничного рівня рентабельності.

Разом  з цим пропонується скоротити перелік продовольчих товарів соціального призначення, ціни на які регулює держава, з 16 до 11 найменувань. Про це йдеться в проекті постанови Кабінету міністрів України про внесення змін до постанови КМУ №1548 від 25 грудня 1996 році, яка розроблена Мінекономрозвитком і опублікована на його сайті.

Згідно з проектом документа, граничні торговельні надбавки та націнки визначатимуть місцеві органи влади, а граничні нормативи рентабельності складуть від 2% до 15% залежно від регіону і виду продукції.

«Граничні рівні торговельних і постачальницько-збутових надбавок будуть застосовуватися на рівні не вище 15% при встановленні цін в т.ч. на борошно; хліб простої рецептури; хліб і хлібобулочні вироби для діабетиків; крупи гречані, вівсяні, пшоняні», - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Відзначимо, що Міністерство аграрної політики і продовольства України підтримує внесення даних змін до постанови КМУ.

За словами директора Департаменту продовольства Мінагропроду Дмитра Шульмейстера, зазначений проект повинен значно спростити процедуру зміни цін, залежно від цінових коливань ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон'юнктури.

Нагадаємо, що ГС «Борошномели України» пропонує скасувати обмеження рентабельності борошномельних підприємств та процедуру декларації цін на борошно

 

Розробка сайту - Attico