• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

Мінагрополітики підвищило прогноз врожаю зернових в Україні до 64 млн. тонн

Міністерство аграрної політики та продовольства України вчергове переглянуло оцінку врожаю 2018 р. в бік збільшення і очікує виробництво зернових на рівні 64 млн. тонн.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк в ефірі Радіо «Новое Время», повідомила 22 жовтня прес-служба відомства.

«В результаті дощів ми маємо дуже хороші показники за кукурудзою. І на сьогодні готовий озвучити сміливий прогноз, що валовий збір зернових у нас буде 64 млн. тонн. Це другий результат в історії після позаторішнього рекорду в 66 млн. тонн», - зазначив перший заступник міністра.

За словам М.Мартинюка, експорт зернових прогнозується на рівні 42,5 млн. тонн, але досягнення цього показника багато в чому залежить від здатності транспортного монополіста – «Укрзалізниці» – оперативно вирішити поточні логістичні проблеми і забезпечити ритмічну поставку зерна в порти.

«Якщо залізничники впораються з вивезенням, то валютна виручка в сегменті сільського господарства буде забезпечена», - сказав він.

М.Мартинюк нагадав, що 2018 р. відрізнявся рекордною погодною турбулентністю, через що на різних його етапах майбутній урожай викликав серйозне занепокоєння. «Вихід із зими був дуже вдалим, але потім до 2 квітня лежав сніг і весняна посівна замість двох місяців тривала один. Потім був посушливий травень, а влітку пішли зливи. Але в підсумку за рахунок групи пізніх зернових загальний результат - другий в історії», - додав замміністра.

  

Розробка сайту - Attico