• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

В Україні може подорожчати хліб

Зростання вартості пшениці і продуктів її переробки, підвищення цін на цукор, соняшникову олію та інші інгредієнти для виробництва хліба та хлібобулочних виробів, а також девальвація гривні (практично на 20% з початку 2020 г.) призведуть до подорожчання базових продуктів хлібної групи.

Таку думку 1 жовтня висловив віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) Юрій Дученко, повідомило агентство Інтерфакс-Україна.

 

«З початку року вартість пшениці зросла на 40%, тільки за вересень - на 25%, що неминуче призводить до зростання цін на борошно, яке становить до 50% від собівартості хліба. Крім того, тільки за останній тиждень на 30% зросли ціни на цукор, з початку року на 50% подорожчала соняшникова олія», - зазначив віце-президент ВАП.

Крім того, за його словами, приблизно на 20% подорожчали упаковка, енергоносії, логістичні послуги. Також через девальвацію гривні зросла вартість імпортних комплектуючих для хлібопекарського обладнання, карантинні заходи безпеки, пов'язані з пандемією COVID-19, також призвели до додаткових витрат. При цьому постачальники не погоджуються на відстрочки платежів і працюють переважно за передоплатою, а для виробників хліба роздрібні мережі виставляють 30-денну відстрочку оплати.

«У ситуації, що склалася, потрібно вже найближчим часом готуватися до підвищення цін на хліб. На жаль, стримувати їх більш не представляється можливим. Пекарський бізнес не здатний вплинути на формування цін на пшеницю, логістику, енергоносії, які безпосередньо впливають на собівартість хліба», - підкреслив віце-президент ВАП, додавши, що подорожчання, ймовірно, чекає і на хлібобулочні вироби, а також продукцію кондитерської групи.

За тиждень пшеничне борошно в Україні подорожчало більш ніж на 1000 грн/т

Борошномельний ринок України: переваги споживачів змінюються, виробники підлаштовуються

 

Розробка сайту - Attico