• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

В Україні з 1 липня введена система електронного адміністрування ПДВ

В Україні з 1 липня 2015 вводиться в дію на постійній основі система електронного адміністрування ПДВ.

Дана норма передбачена Законом України № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)».

Відзначимо, що згідно з документом система електронного адміністрування ПДВ працювала в тестовому режимі з 1 лютого до 1 липня 2015 р.

З переходом режиму на постійну основу для платників ПДВ вводяться нові додаткові правила. Зокрема, реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі обмежується сумою, розрахованою за певною формулою. Розмір суми, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні або розрахунки коригування в реєстрі, буде збільшуватися автоматично на суму середньомісячного розміру суми ПДВ, задекларованої платником до сплати в бюджет за останні 12 звітних місяців і сплаченою.

Суми помилково сплачених грошових зобов'язань з ПДВ автоматично збільшують суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до ЄРПН, після чого вони будуть вважатися погашеними. При цьому такі суми зменшують розмір податкових зобов'язань з ПДВ, що підлягають сплаті до бюджету, або збільшують розмір його від'ємного значення.

За порушення платником ПДВ терміну реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних або розрахунків коригування на строк до 15 днів буде застосовуватися штраф у розмірі 10% від суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній.

  

Розробка сайту - Attico