• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

VARUS оголосив про настання форс-мажору та збільшив відстрочку до 70 днів

 

Сьогодні чимало виробників стикаються з численними проблемами, зумовленими «карантинними» подіями останніх тижнів. Окрім ускладнень в сировинному, логістичному та соціальному напрямках, виробники все частіше обурюються щодо позиції менеджерів деяких національних торгівельних мереж. 

 

Одним з таких прикладів є мережа супермаркетів Varus (ТОВ «Омега»), яка «на тлі заяв Міністерства економіки України в особі заступника міністра Тараса Висоцького про необхідність встановлення граничної відстрочки на «значущі товари» в розмірі 14 днів, розіслала повідомлення про збільшення розстрочки на 45 днів, враховуючи що 25 (мінімум) вже наявні», - розповів Борис Шестопалов, співвласник HD-Group.

Необхідно зазначити, що аналогічний лист отримали ГС «Борошномели України» та Всеукраїнська асоціація пекарів, що є підтвердженням такого рішення даної торгівельної мережі (копія листа також є у розпорядженні порталу ХИПЗ).

Менеджери мережі пояснюють таке рішення «складними форс-мажорними обставинами», які викликані введенням деяких обмежень та подовженням карантину до 24 квітня рішенням КМУ №211 від 11 березня 2020 року «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 16 березня 2020 року №215), що «унеможливлює виконання зобов’язань» мережі.

Однак, з юридичної точки зору, цей лист не має об'єктивних підстав.

«Можу відразу сказати, що лист не має об'єктивних підстав. Оскільки карантин, встановлений постановою КМУ № 211 не забороняє діяльність як магазинів продуктів харчування, так і банківських установ. А сам лист не має обґрунтування, яким чином вищевказана постанова КМУ впливає на неможливість виконання зобов'язань. Хоча, з іншого боку, так, ст.14-1 ЗУ про ТПП має в собі підставу для форс-мажору епідемію. Тому рекомендую підприємствам відмовити в оголошенні форс-мажору, та повідомити про це торгівельну мережу», - зазначив юрист.

Як підсумок, галузеві організації вимушені звернутись до Мінекономіки та КМУ з проханням посприяти врегулюванню таких дій, а також закликають всіх учасників ринку до соціальної відповідальності та бізнес-солідарності в такі непрості часи!

 

 

Розробка сайту - Attico