• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

Відтепер українців інформуватимуть про харчові продукти так само, як і європейців - експерти ЄС

Верховна Рада України ухвалила законопроект №8450 «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» від 07.06.2018, який було розроблено за допомогою експертів Проекту Європейського союзу «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні».

Про це 6 грудня повідомила прес-служба представництва ЕС в Україні.

«Як тільки закон набере чинності, українців інформуватимуть про харчові продукти, які продаватимуться в супермаркетах, магазинах, кіосках, ресторанах чи кав’ярнях, так само, як і європейців: лише правдива інформація, яку легко прочитати та зрозуміти і яка не вводить споживача в оману. Якщо продукт містить алерген чи якийсь інгредієнт, що може викликати непереносимість, то це обов’язково потрібно вказати. Відтепер, купуючи харчові продукти, український споживач зможе робити свідомий вибір на користь того чи іншого продукту», - прокоментував керівник Проекту ЄС Тоні Віл.

Зазначається, що ухвалений документ стосується не лише маркування на етикетках, а й будь-якої інформації про харчовий продукт, яка надається через рекламу, Інтернет або просто повідомляється споживачеві під час продажу, в т.ч. у місцях громадського харчування. У разі дистанційної реалізації інформація має бути доступною до моменту придбання продукту.

Згідно з новим законом, відповідальним за надання інформації є той оператор ринку, під найменуванням якого продається харчовий продукт.

Закон гармонізовано із законодавством Європейського союзу та є логічною складовою нової системи безпечності харчових продуктів, яка сьогодні впроваджується в Україні і базується на європейському підході «від лану до столу».

 

  

Розробка сайту - Attico