• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×
Всеукраїнська асоціація пекарів закликає скасувати регулювання цін на борошно

Всеукраїнська асоціація пекарів закликає скасувати регулювання цін на борошно

Всеукраїнська асоціація пекарів звернулася до влади з проханням скасувати регулювання цін на борошно.

Про це йдеться у листі організації до Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Верховної Ради, АМКУ та Госрегуляторної служби. Асоціація пропонує скасувати постанову Кабінету міністрів України №1548 від 25.12.96 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін» (зі змінами).

У листі наголошується, що зайве регулювання в галузі значно погіршує умови ведення бізнесу. Для поліпшення ситуації пропонується перейти від цінового регулювання до адресної допомоги, налагодити облік всіх підприємств, які займаються виробництвом і реалізацією хліба і хлібобулочних виробів місцевими органами влади.

Також асоціація пропонує «ініціювати розгляд питання про встановлення єдиної схеми ведення бізнесу і єдиних правил формування цін на продукцію усіма хлібопекарськими підприємствами, створити рівні умови конкуренції на ринку шляхом забезпечення дотримання всіма виробниками вимог податкового законодавства, офіційної зайнятості найманих працівників, вимог законодавства у сфері безпеки та якості харчових продуктів, у т.ч. з урахуванням вимог систем контролю на виробництві (HACCP та ін.), проведення належного лабораторного контролю, дієвих механізмів державної підтримки хлібопекарських підприємств».

Нагадаємо, що зазначена постанова дозволяє міським радам регулювати торговельні надбавки до оптової ціни виробника в т.ч. на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, а також граничні рівні рентабельності виробництва борошна й відпускні для оптової ціни на борошно й крупи шляхом декларування їх змін. Документ планувалося скасувати на засіданні Кабміну, проте постанову було знято з розгляду.

Підкреслимо, що Мінагропрод, а також ГС «Борошномели України» підтримують скасування зазначеної постанови КМУ.

Україна збільшила експорт борошна, незважаючи на скорочення виробництва

Затверджено перелік документів для отримання сертифіката EUR.1 - ДФС України

  

Розробка сайту - Attico