• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

Звернення ГС «Борошномели України» до голови НБУ стосовно дії постанови від 03.06.2015 року № 354

 Голові НБУ
Валерії Гонтаревій

Шановна пані Валеріє!

Звертаємося до Вас від імені Громадської Спілки «Борошномели України».

На сьогоднішній день організація об’єднує 28 борошномельних підприємств, які займають 55% ринку борошномельної продукції України та формують 60% експорту.

Дія постанови НБУ від 03.06.2015 року № 354 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» спричиняє суттєву шкоду нашій галузі на етапах закупівлі зерна та придбання/обслуговування основних засобів борошномельних підприємств. Оскільки основними постачальниками інструментів переробки та комплектуючих до них є підприємства-нерезиденти (основні з країн Туреччини та Швейцарії), тому для підтримання виробництва в належному стані наші підприємства мають витрачати валютні кошти і обов’язок продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону на користь юридичних осіб в пропорції 25% на 75% змушує після обов’язкового продажу валюти(як виконання постанови НБУ) знову її закупляти для сплати за обладнання сплачуючи подвійну комісію банку та нести курсові ризики. Крім того внутрішні ціни на зерно де факто прив’язані до курсу долара тому обов’язковий продаж наступного дня здатний спричинити суттєві збитки в дні істотних коливань курсу валют на момент закупівлі нової партії зерна для виробництва борошна.

Пропонуємо, по-перше дозволити обирати день продажу валютної виручки протягом 7 банківських днів з моменту надходження їх на валютний рахунок підприємства, по-друге дозволити не продавати частину валютної виручки, яка буде безпосередньо витрачена на закупівлю нового, та підтримання в належному стані існуючого обладнання.

Виходячи із вищесказаного, просимо Вас Пані Валеріє, підтримати наші ініціативи спрямовані на розвиток галузі. Директор ГС «Борошномели України»

Рибчинський Р.С.

 

  

Розробка сайту - Attico