• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

ЄБА пропонує дозволити змішувати зерно на лінійних і портових елеваторах в Україні

Європейська бізнес-асоціація звернулася до Міністерства аграрної політики та продовольства України з проханням внести до Інструкції з обліку зерна зміни, які дозволили б формувати експортні партії з зерна різних класів на лінійних та портових елеваторах.

Про це 28 березня повідомила прес-служба асоціації.

У повідомленні наголошується, що українські експортери не мають змоги формувати партії з зерна різної якості в зерносховищах. Це створює дефіцит потужностей для окремого зберігання різного зерна і призводить до додаткових логістичних витрат на доставку в порт зерна різних класів в окремих транспортних засобах.

За словами директора компанії «Нью Ворлд Грейн Юкрейн» (входить до складу Soufflet Group) Миколи Горбачова, Євросоюз не регламентує якість зерна на елеваторах. «У різних країнах різні покупці хочуть купувати зерно різної якості. Ми ж працюємо в Україні в рамках стандартів, які у нас є, але Україна повинна орієнтуватися безпосередньо на покупця. Так, в ЄС зберігання зерна не регламентується стандартами, і з того моменту, коли воно потрапляє на елеватор, його власник може змішувати зерно різного класу для формування експортної партії», - зазначив він.

Згідно з повідомленням, для вирішення вищевказаних проблем представники Комітету зернових і олійних культур ЄБА разом з представниками Мінагропроду розробили проект змін до Інструкції з обліку зерна і стандартів на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, рапс і сою. «Український бізнес зробив все можливе для підготовки відповідних урядових документів і очікує рішучих дій з боку Мінагропроду для реалізації даних змін», - підкреслюють в асоціації.

ЄБА та комітет GAFTA в Україні пропонують дозволити формувати об'єднані експортні партії зерна на лінійних та портових елеваторах

Компанія «Нібулон» частково підтримує внесення змін до порядку формування експортних партій зерна

  

Розробка сайту - Attico