• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

Мінекономіки України прогнозує валовий збір зернових на рівні 65 млн тонн

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України станом на 23 листопада очікує валовий збір зерна на рівні 65 млн тонн, що на 3 млн тонн менше, ніж прогнозувалося раніше.

Таку заяву озвучив заступник міністра економіки України Тарас Висоцький в ході інтерв'ю телеканалу «ДОМ».

«Такий показник, на жаль, не рекордний для України, адже минулого року у нас було 75 млн тонн зерна. Однак, незважаючи на це, така кількість врожаю однаково входить до ТОП-5 кращих показників за всю історію України», - підкреслив Т.Висоцький.

Також він додав, що прогнозованого обсягу зерна повністю достатньо для того, щоб забезпечити внутрішнє споживання країни, яке становить близько 20-21 млн тонн, решту буде експортовано до інших країн.

Відзначається, що в структурі вирощуваних зернових і зернобобових культур найбільше станом на звітну дату в Україні очікується отримати врожаю кукурудзи – близько 30 млн тонн. Друге місце посідає отриманий урожай пшениці – 25 млн тонн і 3 місце – ячмінь із показником 8 млн тонн.

«Незважаючи на те, що прогноз обсягу врожаю зменшений в основному через сформовані несприятливі погодні умови в країні, фактично Україна все одно в п.р. увійшла до п'ятірки країн з найбільшою кількістю експорту зерна», - підсумував заступник міністра.

 

Розробка сайту - Attico