• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

Обсяг пшениці борошномельних кондицій в Україні в 2015/16 МР оцінюється в 5 млн. тонн – ІА «АПК-Інформ»

Складна фінансова й економічна ситуація в Україні, а також погодний фактор вплинули на якісні показники пшениці в поточному сезоні.

Про це 24 вересня у своїй доповіді на міжнародній конференції «Борошно та крупи: сировина, ринок, технології» у Києві повідомив аналітик зернових ринків ІА «АПК-Інформ» Андрій Купченко.

«Незважаючи на збільшення обсягів виробництва зернової у порівнянні з показником минулого сезону (25,1 млн. тонн у 2015 р. проти 23,3 млн. тонн у 2014 р.), ситуація з якістю складається не кращим чином, і співвідношення продовольчої та фуражної пшениці в поточному сезоні оцінюється як 40% до 60%», - відзначив експерт.

Він також уточнив, що цього року із загального обсягу продовольчого зерна в Україні (10 млн. тонн) лише близько 50% можна віднести до зерна борошномельних кондицій. Минулого сезону даний показник оцінювався в 6 млн. тонн.

Основними причинами сформованої ситуації доповідач назвав складні погодні умови під час збирання зернової, економію на ЗЗР і стримування продажів аграріями, що чревате втратою якості зерна.

«У той саме час, відзначається позитивна тенденція в експорті борошна з України, для забезпечення конкурентних переваг якого висуваються більш високі вимоги до якості сировини», - підсумував А.Купченко.

Україна станом на 25 вересня експортувала 8,8 млн. тонн зерна - Мінагропрод

Виробництво борошна та хліба в Україні до 1 вересня скоротилося на 12,5% - Держстат

  

Розробка сайту - Attico