• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

Виробництво основних сільськогосподарських культур у поточному сезоні значно перевищує потреби внутрішнього ринку України - Мартинюк

У сезоні-2017/18 Україна має профіцитні баланси по всіх основних сільськогосподарських культур. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк, повідомила 20 вересня прес-служба Мінагропроду.

За його словами, валовий збір зерна в 2017 р. в Україні очікується в межах 61-63 млн. тонн, що повністю задовольнить внутрішні потреби та продовольчу безпеку держави, а також формує високий потенціал для поставки на експорт.

У структурі виробництва пшениці переважають продовольчі класи (60%), що дозволяє збільшити виробництво борошна як для внутрішнього, так і для зовнішніх ринків. Також поточний сезон став першим за більш ніж 10 років, коли Україна повністю забезпечила себе житом.

З огляду на значне і дуже значне перевиробництво по всіх продовольчих культурах, баланси не дають ніяких підстав для зростання цін на споживчому ринку.

Так, виробництво пшениці в поточному сезоні очікується на рівні 25,7 млн. тонн при внутрішньому споживанні 9,6 млн. тонн, з яких 4,7 млн. тонн використовується для харчових потреб. Валовий збір жита очікується на рівні 490 тис. тонн, що забезпечує внутрішнє споживання в повній мірі, ячменю - 8,2 млн. тонн при внутрішньому споживанні 3,9 млн. тонн, кукурудзи - більше 27 млн. тонн, з яких 7,5 млн. тонн буде використано для забезпечення внутрішніх потреб.

Форум зернопереработчиков – 2017: производство, экспорт, инновации

 

Розробка сайту - Attico