• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

Впровадження електронних сертифікатів дозволить посилити фітосанітарний контроль – FAO

Створення нової глобальної електронної системи сертифікації, яка дозволить взяти під контроль поширення шкідників і хвороб рослин у процесі міжнародної торгівлі більш безпечним і економічно ефективним способом, було схвалено представниками 181 країни.

Про це 19 березня повідомила прес-служба FAO.

У повідомленні говориться, що комісія із фітосанітарних заходів (КФЗ), керівний орган Міжнародної конвенції з карантину та захисту рослин (МКЗР), схвалила розробку глобальної системи електронних фітосанітарних сертифікатів, яку буде названо e-Phyto.

Також наголошується, що дана система зможе повністю замінити паперові сертифікати. Її основою стане центральний вузол, який отримуватиме сертифікати на добровільній основі від національних організацій із карантину та захисту рослин (НОКЗР) у країнах-експортерах і зробить їх доступними для НОКЗР країн-імпортерів.

«Тепер буде єдиний набір правил і єдиний спосіб їхньої інтерпретації», - зазначив керівник відділу із розробки e-Phyto МКЗР Пітер Томсон.

КФЗ також схвалила прохання Фонду з розробки стандартів і торгівлі Світової організації торгівлі про виділення коштів на початковому етапі створення e-Phyto. Мета полягає в тому, щоб надати підтримку країнам, що розвиваються, які на даний час не мають можливості брати участь в e-Phyto. МКЗР планує пілотний проект із нарощування потенціалу в країнах, які розвиваються, що дозволить їм поступово приєднатися до даної системи.
Кілька країн вже використовують деякі форми електронної сертифікації, в т.ч. Австралія, Канада, Кенія, Республіка Корея, Нідерланди, Нова Зеландія та США.

 

Розробка сайту - Attico