• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

Європейський Союз погодився призупинити обмеження на імпорт з України ще на рік

 

Сьогодні Рада ЄСухвалила Регламент, який поновлює призупинення всіх митних зборів, квот та заходів торговельного захисту українського експорту до ЄС ще на рік, до червня 2024 року.

Поновленням цих заходів ЄС продовжує демонструвати свою непохитну політичну та економічну підтримку України, яка все ще стикається з неспровокованою та невиправданою військовою агресією Росії.

Ці заходи допоможуть Україні зберегти стабільність торговельних відносин з ЄС та зберегти свою економіку в дуже складних умовах.

У поєднанні з широкою військовою, фінансовою та гуманітарною підтримкою це має вирішальне значення для допомоги Україні в її довгостроковому відновленні.

Прийнята сьогодні постанова буде застосовуватися терміном на один рік і стосується:

  • усі непогашені митні збори відповідно до Розділу IV Угоди про асоціацію між ЄС та Україною про створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ). Це стосується двох категорій продукції: фрукти та овочі, на які поширюється система вхідних цін, та сільськогосподарська продукція та перероблена сільськогосподарська продукція, на яку поширюються тарифні квоти
  • справляння антидемпінгових мит на імпорт з джерелом походження з України на дату набрання чинності цим Регламентом
  • застосування єдиних правил імпорту (гарантій) стосовно імпорту, що походить з України;

Заходи з лібералізації торгівлі вживаються на виконання зобов'язань, викладених у статті 2 Угоди про асоціацію (ПВЗВТ), яка закріплює як невід'ємний елемент Угоди сприяння повазі до принципів суверенітету та територіальної цілісності, непорушності кордонів та незалежності.

Тепер, коли Регламент прийнято, він буде підписаний представниками Ради та Європейського Парламенту та опублікований в Офіційному віснику, перш ніж набуде чинності 6 червня.

 

 

Розробка сайту - Attico