• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×
ГС «Борошномели України» звернулася до Кабміну України з вимогою не скасовувати спецрежим ПДВ для борошномелів

ГС «Борошномели України» звернулася до Кабміну України з вимогою не скасовувати спецрежим ПДВ для борошномелів

Громадська спілка «Борошномели України», проаналізувавши можливі наслідки від ухвалення проекту Закону України «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні».

Цим законом, зокрема, передбачається скасування з 1 січня 2016 р. спеціального режиму ПДВ у сфері сільського господарства, звертає увагу на те, що ухвалення даного законопроекту значно погіршує умови ведення господарської діяльності для борошномельного та пекарського бізнесу.

Організація звернулася з відповідним листом до прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, міністра фінансів України Наталії Яресько, міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка, голови бюджетного комітету ВР Андрія Павелка, голови аграрного комітету ВР Тараса Кутового.

Матеріал по темі:  Мінфін України планує скасувати спецрежим ПДВ для агросектору — проект податкової реформи

ГС «Борошномели України» вимагає відкликати даний законопроект як такий, що за нинішніх умов призведе у тому числі до істотних втрат в усіх галузях переробки зерна, виходу з найбільш перспективних міжнародних ринків через неконкурентоспроможність.

«За приблизними розрахунками наших експертів, скасування можливості використання коштів зі спецрахунку ПДВ для агровиробників призведе до фактичного зменшення обігових коштів таких підприємств на 20%, що, в свою чергу, напряму вплине на вартість зерна як єдиної можливості компенсувати ці втрати. Відтак, вартість зерна зросте як мінімум на 20%, що призведе до зростання ціни на борошно як мінімум на 18%, і разом зі збільшенням бази оподаткування ПДВ борошна спричинить його подорожчання для кінцевого споживача як мінімум на 22%», – підкреслюється у повідомленні.

Повний текст звернення до прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, міністра фінансів України Наталії Яресько, міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка, голови бюджетного комітету ВР Андрія Павелка, голови аграрного комітету ВР Тараса Кутового надано нижче.

Звертаємося до Вас від імені громадської спілки "Борошномели України". На сьогоднішній день організація об’єднує 28 борошномельних підприємств, які займають 55% ринку борошномельної продукції України та формують 60% експорту.

Експерти ГС "Борошномели України", проаналізувавши можливі наслідки від ухвалення проекту Закону України "Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні", яким, зокрема, передбачається скасування з 1 січня 2016 року спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, звертають увагу на те, що ухвалення даного законопроекту значно погіршує умови ведення господарської діяльності для борошномельного та пекарського бізнесу. Оскільки, за приблизними розрахунками наших експертів, скасування можливості використання коштів зі спецрахунку ПДВ для агровиробників призведе до фактичного зменшення обігових коштів таких підприємств на 20%, що, в свою чергу, напряму вплине на вартість зерна як єдиної можливості компенсувати ці втрати. Відтак, вартість зерна зросте мінімум на 20%, що призведе до зростання ціни на борошно як мінімум на 18% (в складі собівартості борошна вартість зерна складає 90%), що разом зі збільшенням бази оподаткування ПДВ борошна спричинить його подорожчання для кінцевого споживача (населення та пекарська галузь) як мінімум на 22%. Відповідно, зростає вартість продукції та база оподаткування ПДВ для продукції пекарської галузі. Прямими результатами цього закону стануть:

1. Подорожчання соціальних сортів хліба від 22% (через мультиплікативний ефект подорожчання баз оподаткування на різних етапах виробничого ланцюжка).

2. Зменшення обігових коштів борошномельних, пекарських та інших підприємств переробки зерна де-факто на розмір зростання закупівельної вартості зерна.

3. Зменшення конкурентоздатності українських експортерів борошна на міжнародних ринках через нівелювання різниці в ціні борошна українського виробництва та європейського (вищезгадана різниця на даний момент складає 20%).

4. Падіння експорту, за оцінками експертів громадської спілки "Борошномели України", складе від 35% (546 млн. грн. з 1,56 млрд. грн. за результатами експорту минулого року).

5. Загальне скорочення попиту на борошно, хліб та інші продукти переробки зерна на внутрішньому та зовнішньому ринках, пов’язане зі зростанням цін на зазначені продукти, призведе не тільки до падіння обсягів виробництв, а й до зменшення заробітних плат і скорочення робочих місць, крім цього, спричинить можливість закриття борошномельних і пекарських підприємств.

Матеріал по темі:ГС «Борошномели України» пропонує скасувати обмеження рентабельності борошномельних підприємств та процедуру декларації цін на борошно

Більше того, з 1 січня 2015 року починає діяти угода про ЗВТ України з ЄС. У рамках цієї угоди європейські товари, зокрема борошно, матимуть кращий режим митного оформлення в Україні, що призведе до конкуренції на українському ринку, оскільки європейські компанії мають чіткий механізм повернення ПДВ, а зростання цін на українську сировину (зерно) та відповідно борошно може спричинити ситуацію прямої конкуренції європейському борошну на українському ринку. Крім цього варто зазначити, що в країнах ЄС немає регулювання рентабельності борошномельних підприємств та процедури декларації цін на борошно, що дозволяє європейським підприємствам краще розвивати власне виробництва, а, отже, і ККД виробництва. Таким чином експерти Громадської спілки "Борошномели України" бачать пряму загрозу для борошномельного сектору України у нормах проекту Закону України "Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні" Крім цього даний законопроект містить ще низку положень, які негативно вплинуть на підприємницьку діяльність в цілому, аналіз яких ще не завершений експертами Спілки та на що буде звернено увагу пізніше.

Матеріал по темі: Звернення ГС«Борошномели України» до Міністра фінансів України щодо скасування спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства

Відповідно до вищенаведеного громадська спілка "Борошномели України" вимагає відкликати даний законопроект як такий, що за нинішніх умов призведе до істотних втрат усіх галузей переробки зерна, вихід із найбільш перспективних міжнародних ринків через неконкурентоздатність, зменшення купівельної спроможності громадян України та зростання соціальної напруженості через подорожчання соціальних сортів хліба та борошна.

З повагою,

Директор ГС «Борошномели України»                                                Рибчинський Р.С.

Всі звернення спілки «Борошномелі України»:

В Україні необхідно скасувати мито на імпорт обладнання для модернізації переробних підприємств - Борошномели України

Звернення ГС «Борошномели України» до голови НБУ стосовно дії постанови від 03.06.2015 року № 354

ГС «Борошномели України» пропонує скасувати обмеження рентабельності борошномельних підприємств та процедуру декларації цін на борошно

Сім проблем, які гальмують розвиток борошномельно-круп'яної галузі України

 

Розробка сайту - Attico