• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

Хлібопекарі заявили про можливі збої у виробництві через ціни на газ

 

Асоціації хлібопекарської галузі звернулися до президента Володимира Зеленського та Кабміну з проханням забезпечити "пільговий" газ для стабільності виробництва, про це повідомила Економічна правда.

 

Про це йдеться у листі Всеукраїнської асоціації пекарів та асоціації "Укрхлібпром", який є у розпорядженні ЕП. Загалом до асоціації входять понад 85 підприємств галузі.

Виробники заявили, що зростання ціни на газ, сировину та інші витрати призводить до збиткової діяльності хлібопекарських підприємств. Зокрема, за рік ціни на газ для бізнесу зросли майже вдесятеро – у січневому контракті вона досягла 52 тисячі гривень за тисячу кубів.

Сергій Чекальський, співвласник HD-group, у коментарі ЕП зазначив, що за таких контрактів частина ринку вже працює "у нуль" або отримує збитки. Але у січні, коли витрати на газ зростуть понад 50 грн/куб, деяким підприємствам може не вистачити доходів, щоби покрити заробітні плати.

Ціни на продукцію підприємства також не можуть підняти, адже вони зафіксовані контрактами із рітейлерами на певний час, пояснює підприємець.

"Такий стан речей найближчим часом невідворотно спровокує перебої у виробництві хліба та його постачаннях до торгових закладів, неминуче виникнення соціальної напруги у суспільстві та інших негативних наслідків економічного та соціального характеру", - пишуть асоціації у листі до уряду та президента.

Тому в галузі просять уряд втрутитися у ситуацію та виділити хлібопекарським підприємствам частину пільгового газу, або надавати цільову фінансову допомогу. У листі йдеться про 10-12 млн. кубів на місяць.

 

 

Розробка сайту - Attico