• м. Київ, вул.Золотоворітська, 6-Б
  • +38 (044) 239-93-74
Обліковий запис
Зачекайте, авторизація...
×

Українські борошномели не підтримують законопроєкт «Про фортифікацію борошна»

ГС «Борошномели України» просить уряд України не підтримувати зареєстрований групою депутатів Верховної Ради України законопроєкт №5657 «Про фортифікацію борошна».

 

Про це йдеться в листі директора асоціації Родіона Рибчинського, направленому 8 липня на адресу першого віцепрем'єр-міністра – міністра економіки України Олександра Любченка.

 

«ГС «Борошномели України» вважає, що ідея обов'язкової фортифікації борошна (здійснюється фолієвою кислотою) є помилковою з цілого ряду економічних і медичних причин». Зокрема, наголошується, що при тепловій обробці руйнується до 90% фолієвої кислоти, яка міститься в сирій їжі (в тому числі і в борошні). Крім того, близько 50% фолієвої кислоти втрачається при тривалому зберіганні та на світлі. Водночас ст. 10 законопроєкту зобов'язує знищувати борошно, якщо воно не відповідає встановленим нормам (у тому числі щодо фортифікації). Зазначене створює умови для зростання вартості борошна, збільшує витрати на фортифікацію та знищення борошна.

«Обов'язкова фортифікація борошна, виробленого на території України, призведе до втрати зовнішніх ринків, де є попит на нефортифікований продукт. Також додавання синтетичної фолієвої кислоти ставить під питання можливість випуску продукції, сертифікованої як органічна», - вважає експерт.
За оцінками експертів ГС «Борошномели України», введення фортифікації потребуватиме капітальних витрат на модернізацію виробничих ліній, що призведе до подорожчання борошна орієнтовно на 2-2, 5 тис. грн на 1 тонну.

Як медичні причини помилковості даного рішення вказується те, що тривале приймання фолієвої кислоти у великих дозах може викликати дефіцит вітаміну B12. Крім того, деяким людям взагалі не можна вживати фолієву кислоту за медичними показаннями, оскільки її надлишок знижує активність сполук, які беруть участь у противірусному та протипухлинному імунітеті.

«Враховуючи вищенаведене, а також відсутність зобов'язань щодо фортифікації імпортного борошна, доходимо думки, що даний законопроєкт покликано швидше створити ринок збуту добавок до борошна шляхом знищення борошномельної галузі України. Враховуючи викладене вище, категорично не підтримуємо законопроєкт «Про фортифікацію борошна» №5657 і просимо Вас не підтримувати даний законопроєкт», - резюмується в повідомленні.

 

Розробка сайту - Attico